سازمان هواپیمایی خبر داد: امضای سند همکاری هوایی ایران-قرقیزستان

سازمان هواپیمایی کشوری از گسترش همکاری‌های حمل و نقل هوایی ایران و قرقیزستان و برنامه‌ریزی برای انجام حداکثر ۷ پرواز در هفته خبرداد.

به گزارش فراسو به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، در راستای اجرای سیاست ریاست‌جمهوری مبنی بر توسعه و گسترش روابط با کشورهای آسیای میانه، سند همکاری‌های حمل ونقل هوایی توسط معاونان سازمان هواپیمایی کشوری ایران و قرقیزستان به امضا رسید.

جونو شالیف، معاون رئیس هواپیمایی کشوری قرقیزستان که به همراه هیئتی به ایران سفر کرده است در دیدار با علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خواستار گسترش روابط بیشتر و همکاری‌های حمل و نقل هوایی با ایران شد.

خاطرنشان می‌شود در این دیدار درخصوص بهره‌برداری از پرواز به نقاط ثالث نیز مذاکراتی انجام و مقرر شد تا سقف ۷ پرواز برنامه‌ای به صورت هفتگی بین دو کشور انجام شود.

علاوه بر مفاد فوق همکاری در زمینه راه اندازی پرواز مستقیم شرکت‌های هواپیمایی طرفین، پذیرش شرکت هواپیماییSKY KG AIRLINE توسط سازمان هواپیمایی کشوری ایران در جهت همکاری مشترک با شرکتهای هواپیمایی ایرانی و راه‌اندازی پرواز برنامه ای، تبادل متون ماده ۸۳ مکرر در جهت تعیین حدود و اختیارات شرکت های هواپیمایی اجاره دهنده و اجاره کننده هواپیما مورد مذاکره قرار گرفت.