معاون وزیر: سرانه فضای ورزشی دانشگاه‌ها ۲ متر است

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی دانشگاه ها برای هر دانشجو ۲ متر است، ابراز امیدواری کرد که دانشجویان همه مراکز دانشگاهی از این فضا برخوردار شوند.

به گزارش فراسو، «مجتبی صدیقی» رئیس سازمان دانشجویی کشور که روز چهارشنبه در مجمع عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی سخن می گفت، افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته از سوی مدیریت کل تربیت بدنی وزارت علوم، در حال حاضر سرانه فضای ورزشی برای هر دانشجو به ۲ متر مربع رسیده است که البته این فضا در برخی دانشگاه ها نیم متر و در برخی دانشگاه ها بیش از این مقدار است.

وی ابراز امیدواری کرد: دانشگاه هایی که فضایی کمتر از این مقدار دارند برای افزایش آن به ۲ متر برای هر دانشجو تلاش کنند.

رئیس مجمع فدراسیون ورزش های دانشگاهی همچنین تجهیز زمین های چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه ها را از دیگر برنامه های ورزش دانشجویی عنوان کرد و گفت: سال گذشته موفقیت های قابل توجهی در ورزش دانشگاهی کسب کردیم که نسبت به چهار تا پنج سال گذشته روند خوبی را نشان می دهد اما هنوز تا رسیدن به سطح ایده آل فاصله داریم و کارهای زیادی باید انجام شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه فدراسیون از نظر مالی هم کارهای خوبی انجام داده و توانسته در سال ۹۶ همه تعهدات به بخش های مختلف وزارت علوم را پرداخت کند. از جمله اینکه پاداش قهرمانان بیست و نهمین یونیورسیاد را با تاخیری کمتر از دوره های گذشته در بهمن ماه پرداخت کرد.

صدیقی با اشاره به دیده شدن قانون تربیت بدنی در قانون بودجه کشور، آن را گامی موثر در افزایش اعتبارات ورزش دانشجویی دانست.

رئیس سازمان دانشجویی کشور در خصوص ابلاغ حکم رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی از سوی وزیر علوم نیز گفت: سال ها پیش بین دو وزارتخانه «علوم، تحقیقات و فناوری» و «ورزش و جوانان» بر اساس تفاهم نامه ای توافق شد حکم رئیس این فدراسیون توسط وزیر علوم ابلاغ شود.

وی ادامه داد: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی مصوبه مجلس شورای اسلامی را داشته و تحت حمایت این مجلس قرار دارد. از سوی دیگر ما با وزارت ورزش و جوانان هماهنگ هستیم و اگر لازم باشد حکم رئیس فدراسیون می تواند توسط وزیر ورزش و جوانان ابلاغ گردد.

رئیس سازمان دانشجویی در ادامه به برگزاری المپیاد ملی در شیراز اشاره کرد و گفت: پیش از این قرار بود المپیاد ملی دانشجویان در سال ۹۷ برای دانشجویان دختر و پسر در دو دانشگاه برگزار شود اما امسال رقابت های هر دو گروه در دانشگاه شیراز با زمان بندی دیگری برگزار می شود.

صدیقی از هیات های استانی و دانشگاهی خواست با توجه به مشکلات جاده ای و حمل و نقل در کشور برنامه ریزی خوبی انجام دهند و با دقت کافی اعزام ها صورت گیرد تا دانشجویان با سلامت به محل رقابت ها اعزام و مجددا به خانه و دانشگاه های خود بازگردند.

وی همچنین گفت که تمامی بخش های زیر مجموعه آموزش عالی با همکاری و مشارکت بیشتر با فدراسیون ورزش های دانشگاهی ملزم هستند تا المپیاد ملی را در سطح عالی برگزار و در نهایت کاروان ورزشی قدرتمندی نیز روانه سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان در ناپولی ایتالیا شود.

رئیس سازمان دانشجویی کشور همچنین خاطرنشان کرد که وزارت علوم و فدراسیون ورزش های دانشگاهی یک میلیارد تومان هزینه برای اعزام دانشجویان به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد در نظر گرفته است.