شاخص بورس به استراحت پرداخت

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) با نوسان مثبت ۳۴ واحد به استراحت پرداخت و در جایگاه ۹۴ هزار و ۹۴۰ واحدی آرام گرفت.

به گزارش فراسو، شاخص بورس پس از یک هفته رشد مداوم، امروز اندکی آرام گرفت و رشد کمتر از ۳۴ واحد را تجربه کرد؛ نکته جالب توجه معاملات امروز، کاهش جذابیت سهام شرکت های خودرویی بود، اگرچه گروه خودرو در صدر معاملات گروه های بورسی قرار داشت، اما بیشتر افراد، فروشنده سهام گروه خودرو بودند.

در روزهای گذشته، اقبال قابل توجهی به سهم شرکت های خودروسازی وجود داشت به طوری که در صدر خرید فعالان بازار سرمایه قرار گرفت اما امروز روندی معکوس یافت و فشار فروش بر این گروه وارد شد.

در معاملات امروز، نمادهای مبین (پتروشیمی مبین)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) و فخوز (فولاد خوزستان) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، اما اخابر (مخابرات)، خساپا (سایپا) و خودرو (ایران خودرو) بیشترین فشار منفی را وارد کرد.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه ۳۴۱ میلیون سهم به ارزش ۳۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد. گروه فلزات اساسی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال و فراورده های نفتی به ارزش ۱۲۶ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در رده چهارم معاملات امروز، گروه رایانه با داد و ستدی به ارزش ۱۰۴ میلیارد ریال قرار گرفت. گروه شیمیایی نیز با معاملاتی به ارزش ۱۰۳ میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.