تعداد رشته‌های اعزامی ایران به بازی‌های پاراآسیایی کاهش یافت

معاون ورزش قهرمانی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان از کاهش تعداد رشته های اعزامی ایران به سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اندونزی خبر داد و گفت: با حذف رشته های تنیس خاکی و بدمینتون، ایران در ۱۰رشته در بخش معلولان و نابینایان این مسابقات حضور می یابد.

به گزارش فراسو، محمدرضا گلشنی،دلیل حذف این دو رشته را اعزام کاروان کیفی به سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اندونزی عنوان کرد.

وی افزود: بر این اساس و با اعلام کمیته ملی پارالمپیک، نمایندگان ایران در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی باکمان، شنا، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تنیس روی میز و بوچیا شرکت می کنند که تنها رشته حمایتی در این اعزام بوچیاست.

معاون ورزش قهرمانی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان ادامه داد: ورزشکاران مرد در ۱۰ رشته و زنان در ۶ رشته دوومیدانی، تیراندازی، تیراندازی با کمان، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و تنیس روی میز شرکت می کنند.

گلشنی تاکید کرد که زنان ورزشکار در این رشته شانس بیشتری کسب مدال دارند و به نوعی بخش اعظم کسب نشان ها روی دوش آنهاست.
وی اظهار کرد: تیم در سومین دوره بازی ها به دنبال حفظ جایگاه و ارتقا رتبه در مقایسه با دو دوره گذشته است.

کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو با اعزام ۱۵۷ ورزشکار در ۱۴ رشته ورزشی، توانست ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز کسب کند و صاحب عنوان چهارمی شود.

همچنین در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون هم کشورمان با حضور ۲۰۰ ورزشکار در ۱۶ رشته ورزشی و با کسب ۳۷ مدال طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز جایگاه چهارمی خود را حفظ کرد.