مزایای سرمایه گذاری در صندوق طلا

یک فعال بازار سرمایه با تاکید بر مزایای سرمایه گذاری در صندوق های طلا که به تازگی در بازار سرمایه، راه اندازی شده است،گفت: آحاد سرمایه گذاران با استفاده از این صندوق ها با هزینه کمتر و سهولت بیشتر می توانند در صندوق طلا سرمایه گذاری کنند.
به گزارش فراسو، علی تیموری شندی مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان درخصوص نقشی که شرکت های تامین سرمایه دارند توضیحاتی داد و گفت این نقش مهم تجهیز و تامین مالی برای شرکت های بزرگ است. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان هم در راستای همین و آنچه برای شرکت های تامین سرمایه تعریف شده در حال فعالیت است. خطوط کسب و کاری که ما در شرکت داریم حول و حوش همین نقش اصلی ایجاد شده است.
وی در مورد مجموعه فعالیت های شرکت های تامین سرمایه نیز افزود: مهم ترین بخشی که ما در تامین سرمایه داریم بخش تامین مالی است. تامین مالی در قالب ابزارهای مختلف برای شرکت هایی که از استانداردهای لازم برخوردارند، صورت می گیرد. ما طی سال مالی گذشته حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال مشاوره ارزی و پذیرش تامین مالی شرکت ها را بر عهده داشتیم. در همین سال نیز بالای ۱۲ هزار میلیارد ریال تعهد پذیره نوییسی و بازارگردانی انتشار اوراق را بر عهده داشتیم که این عملکرد در مقایسه با سال ملی گذشته حول و حوش ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
تیموری شندی در ادامه گفت: علی رغم اینکه شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در مقایسه با سایر شرکت های تامین سرمایه بسیار جوان تر است ولی ما در حال حاضر متنوع ترین ابزارهای مدیریت دارایی را در اختیار داریم و این ابزارها به نوعی می توانند پاسخ گوی تنوع نیازهای سرمایه گذاران مختلف باشند از این حیث می شود گفت عملکرد بسیار خوبی داشته ایم.در حال حاضر نیز بالای ۱۸۰ هزار میلیارد ریال دارایی در قالب ۱۰ تا فاند مختلف در راستای تسهیل دسترسی سرمایه گذاران به ابزارهای سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت داریم و ما تلاش کردیم که پرتال و پلت فرم صدور و ابطال آنلاین سرمایه گذاری های خود را طی سال گذشته که به صورت تمام آنلاین صدور و ابطال صندوق ها صورت می گیرد، برای اولین بار در کشور راه اندازی کنیم. اینک نیز بالای ۱۴۰ هزار نفر در این سامانه مشتری داریم.
مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در حاشیه فاینکس ۲۰۱۸ در خصوص عملکردی که این سامانه طی سال گذشته داشته است، نیز اظهار کرد: بالای ۸۰ هزار میلیارد ریال تراکنش در این سامانه اتفاق افتاده است و می شود گفت پلت فورم خیلی خوبی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است.
وی به وجود بخش سرمایه گذاری های جایگزین در این شرکت اشاره کرد و گفت: در این بخش دو صندوق طراحی کردیم و فعالیت های خیلی مناسبی داشتیم.یکی بخش صندوق جسورانه بود که این صندوق برای اولین بار در بازار سرمایه معرفی و پذیره نویسی می شد و بالای ۵۰ میلیارد تومان سرمایه تجهیز شده و تلاش برای این است که در راستای توسعه حوزه های دانش بنیان در کشور بتوانیم تامین مالی مناسبی را برای شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها داشته باشیم.
این فعال بازار سرمایه با بیان اینکه این صندوق در دو بخش سلامت و فین تک فعالیت می کند، خاطر نشان کرد: از جمله صندوق های دیگری که در این بخش تاسیس شده و طی مدت کوتاهی عملکرد خوبی داشته است؛ صندوق طلا بود که من دعوت می کنم از آحاد سرمایه گذاران به ویژه انهایی که تمایل دارند با کمترین هزینه و با سهولت بیشتر در طلا سرمایه گذاری کنند از این طریق به فعالیت بپردازند.
مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان با اشاره به اینکه در مجموع همه این تلاش ها و کوشش هایی که مدیران و کارکنان شرکت طی سال های گذشته داشتند باعث شد شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان جایگاه مناسبی در بازار سرمایه داشته باشد، توضیح داد: بر اساس انتخابی که سازمان بورس طی نمایشگاه سال گذشته داشته است تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان فعال ترین تامین سرمایه بین تامین سرمایه ها از نظر فعالیت های اصلی بوده است. همچنین ما طی سال گذشته بر اساس انتخابی که سازمان مدیریتی و misad داشته است، عنوان سریع ترین رشد بین ۵۰ شرکت برتر ایران را داشتیم و از این بعد تلاش ما بر این است که طی سال ۹۷ با تمام توان و تلاش خود آن نقش اصلی که تامین مالی برای بنگاه های اقتصادی و شرکت های تولیدی ایفا می کند به نحو احسن انجام دهیم.