تلگرام در روسیه فیلتر شد

دسترسی کاربران روسی به تلگرام به دستور دادگاه روسیه مسدود شد.

به گزارش فراسو به نقل از اسپوتنیک، کاربران روسی اعلام کردند که از لحظاتی پیش دسترسی آنها به شبکه اجتماعی تلگرام مسدود شده؛ این در حالی است که مرجع نظارتی ارتباطات روسیه امروز اعلام کرد که به اپراتورهای تلگرام در راستای محدود شدن دسترسی به این شبک اجتماعی هشدار داده است.

در همین حال مرجع نظارتی ارتباطات روسیه با حکم دادگاه منطقه ای «تاگانسکی» اقدام به محدود کردن دسترسی به منابع اینترنتی شبکه تلگرام در قلمرو روسیه کرد.

همچنین مراجع قضایی روسیه اعلام کردند که مسدود شدن تلگرام ظرف ۲۴ ساعت باید انجام گیرد؛ ضمن اینکه مرجع نظارتی ارتباطات روسیه به دنبال ارسال نامه درخواست به اپ استور و گوگل پلی برای حذف اپلیکیشن های تلگرام است.

البته مقامات قضایی روسیه اعلام کرده اند که فیلتر شدن تلگرام در روسیه تا زمانی که این شبکه پیام رسان از فراهم کردن کلیدهای رمزنگار به مقامات روسی سر باز زند، ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که «پاول دوروف» مدیر عامل تلگرام در اظهارتی ضد امنیتی اعلام کرد که تلگرام از شیوه های خود برای شکستن فیلترینگ به منظور ارسال پیام های مورد نظر برای تمامی کاربران روسی خود استفاده خواهد کرد.