جهانیان از دیدار ترامپ و کیم بهره‌مند می‌شوند!

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد می‌گوید، دیدار رئیس‌جمهوری این کشور با رهبر کره‌شمالی رویدادی تاریخی خواهد بود که تمامی جهانیان از آن بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش فراسو به نقل از تاس، «نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت، دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی فرصتی تاریخی و با دستاوردهایی بزرگ برای جهان است. به‌رغم این‌که ما نمی‌توانیم بگوییم که پیشنهاد کیم (درباره دیدار با ترامپ) صادقانه است ولی در عین حال می‌توان گفت که این نشستی تاریخی همچنین می‌تواند در سایه عدم مشارکت جامعه جهانی در کمپین اعمال حداکثر فشار (به پیونگ‌یانگ) که دولت ترامپ آن را آغاز کرده است، غیرممکن باشد.

«چونگ ایوی یانگ» مشاور امنیت ملی کره‌جنوبی، هفته گذشته مستقیما پیام رهبر کره‌شمالی را به دونالد ترامپ رساند. او پس از دیدار با دونالد ترامپ، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که رئیس‌جمهوری آمریکا دعوت کیم جونگ اون برای ملاقات را پذیرفته است.

در مقابل، کاخ سفید تصریح کرده که موعد و مکان این نشست بعدا اعلام خواهد شد.

طبق این گزارش، کیم جونگ‌ اون، رهبر کره‌شمالی که از دونالد ترامپ برای دیدار و گفت‌وگو دعوت کرده است، پیشنهاد داده که آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای این کشور را به‌حال تعلیق درآورد.