دنیا به دنبال فراری دادن گردشگر از ایران است

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس گفت: گردشگران داخلی به دلیل ناآشنا بودن با جاذبه‌های کشور به ترکیه و دبی سفر می‌کنند.
به گزارش فراسو، یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به سفر۲٫۵ میلیون ایرانی به ترکیه، گفت: ایران باید برای جذب گردشگر از کشورهایی مانند ترکیه الگو گیرد؛ ترکیه امکاناتی نظیر هتل‌ها و مراکز اقامتی با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار گردشگران قرار می‌دهد و همین عاملی است برای جذب گردشگر چرا که افراد در سفر به دنبال آسایش و رفاه وامنیت هستند.

نماینده مردم مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهایی مانند ترکیه کلیه امکانات لازم برای آسایش و رفاه توریست را فراهم می‌کنند؛ در کشور ما امکانات و زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت گردشگری وجود ندارد؛ تبلیغ سینه به سینه موفق‌ترین نوع تبلیغ است و گردشگران خارجی می‌توانند تجربیات خود را از سفر به ایران را به هم‌وطنان خود منتقل کنند و باعث افزایش گردشگر شوند.

دنیا به دنبال فراری دادن گردشگر از ایران است

وی بیان کرد: اگرچه ظرفیت‌های زیادی برای جذب گردشگر در کشور ما وجود دارد اما استفاده چندانی از آنها نمی‌شود؛ دنیا به دنبال فراری دادن گردشگر از ایران است و ما باید با ایجاد امکانات مناسب آسایش خیال را برای گردشگران خارجی ایجاد کنیم تا نقشه‌های کشورهای دیگر عملی نشود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار کرد: باید امنیت و آرامش ایران را به دنیا نشان داد تا گردشگران بیشتری به ایران وارد شوند؛ صداوسیما و شبکه‌های برون مرزی در نمایش این امنیت می‌توانند نقش بسیار تاثیرگذاری داشته باشند.

گردشگران داخلی با جاذبه‌های کشور آشنا نیستند

وی تاکید کرد: گردشگران داخلی با جاذبه‌های ایران آشنا نیستند و به همین دلیل بسیاری از آنها به کشورهای دیگر مانند ترکیه و دوبی سفر می‌کنند؛ رسالت اصلی میراث فرهنگی معرفی ظرفیت‌ها و آثار و مکان‌های دیدنی و گردشگری ایران است؛ باید مردم را به بازدید از مکان‌های گردشگری ترغیب و برای آنها انگیزه ایجاد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه در شبکه‌های بین‌المللی درخصوص ظرفیت‌های گردشگری کشورش تبلیغات گسترده انجام می‌دهد، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی اقدامی در معرفی آثار تاریخی کشور انجام نداده است این سازمان می‌تواند با نصب بنر در اتوبان‌ها و … بخشی از این وظیفه را انجام دهد.

بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در گردشگری ترغیب شود

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان افزود: با ارائه تسهیلات ارزان قیمت می‌توان بخش خصوصی را به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری ترغیب کرد؛ در صورتی که بخش خصوصی در گردشگری سرمایه‌گذاری کند این صنعت گسترش می‌یابد چرا که سرمایه‌گذار به دنبال به دست آوردن عایدی است و برای آن تمام تلاش خود را انجام  می‌دهد.